Ana Konuşmacılar


Canlı yayın için tıklayın

https://istek.link/PaykonSinanCanan
Prof. Dr. Sinan Canan

OTURUM : OTURUM 1

DERSLİK : Çevrimiçi

SAAT : 16:00-17:00

KONU : İnsanın Fabrika Ayarları

ÖZET :

İnsan bedeni, bu gün dünyayı paylaştığımız diğer milyonlarca canlı türü gibi 3,5 milyar yıllık incelikli bir araştırma ve geliştirme sürecinin ürünüdür. Bedenimizi bu bakış açısıyla incelemek, beslenmeden sağlığa, stresten başarıya bir çok konuda aslında ne kadar kolay çözümlere sahip olduğumuzu da bize gösteriyor. Diyet reçetelerine, ilaç yan etkilerine, modern hayatın stresine takılmadan yaşamak için sizleri tabiatımızla barışmaya davet ediyoruz. Bedenimiz ve zihnimizle barışık yaşamak için bilmeniz gereken en temel bilgiler bu eğitimimizde.

HAKKINDA :

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi, Nöropazarlama Yüksek Lisans Programı Başkanı

1972 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji-Embriyoloji Anabilim Dalı’nda yüksek lisans, aynı kurumun Fizyoloji Anabilim Dalı’nda ise doktora eğitimini tamamladı. 2010 yılında Tıbbi Fizyoloji Doçenti ünvanını aldı. Başkent, Turgut Özal ve Yıldırım Beyazıt Üniversitelerinin tıp fakültelerinde toplam 10 yılı aşkın süre öğretim üyesi olarak çalıştı. Tüm akademik kariyeri boyunca disiplinlerin sınırlarında yer alan araştırma konularıyla ilgilenmeyi tercih etti. Kaos Teorisi, Karmaşıklık, Fraktal Geometri, Doğadaki Biçimler, Öğrenme, Lisan ve Sözyitimi, Zihin ve Beyin, Zihinsel Performansın Sinirbilimi, Yaratıcılık ve İnsan Beyni, Sanat ve Sinirbilimi, İnançların Sinirbilimi, Eğiten Beyin, Öğrenen beyin, Anne-Babalar için beyin bilgi gibi konularda ülke çapında genel dinleyiciye yönelik konferans ve programlar düzenlemekte, bilimi ve özellikle de zor addedilen bilimsel konuları herkesin anlayabileceği anlatılara dönüştürme işi, zamanının çoğunu kaplamaktadır. “Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler”, “Değişen Be(y)nim“, “Unutulacak Şeyler”, “Beynin Sırları” , “ Dijital Gelecekte İnsan Kalmak”, “ Kendimi Keşfediyorum” ve “İnsanın Fabrika Ayarları” adlı kitapların yazarıdır. 2013 yılında bir bilimsel anlatı ve araştırma merkezi olan [n]Beyin‘i kurmuş ve 2017 yılı sonuna kadar bilimsel kurul başkanlığı görevini yürütmüştür.

Şu anda Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim üyeliğinin yanı sıra Nöropazarlama Yüksek Lisans Programı Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. 2017 yılında İstanbul’da kurduğu Açık Beyin Eğitim ve Danışmanlık Şirketi ile kişisel ve kurumsal eğitim çalışmalarını sürdürmektedir.

SEVIYE : TÜM